8

Poraz kadeta BiH od Francuske na startu kvalifikacija za EP 2013.

Piše: F. K.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Kadeti BiH pružili su na Koševu snažan otpor kvalitetnijim Francuzima do 61. minute, do kada je bilo 1:1. Nakon toga, Tricolori su postigli još dva gola.

U utakmici pred oko 200 gledatelja, Francuzi su preko Corneta došli u vodstvo u 15. minuti. Na 1:1 izjednačio je Radovac u 32. minuti. Već u 61. bilo je 2:1 za goste. Gol je postigao Coman da bi u 73. minuti Coulibaly postavio konačnih 3:1.

Za tim selektora Sakiba Malkočevića nastupili su Karačić, Halilović, Čivić, Memija (61. Hajrulahović), Omazić, Bašić, Bihojević, Burović (73. Tahiri), Radovac, Aganspahić (66. Džananović) i Makitan.

U drugom susretu u Lukavici Grčka i Slovenija su igrale bez golova. Idući susret kadeti BiH igraju u srijedu na Koševu sa Grčkom u 15 sati.