Bundesliga
0

Poraz Bayerna, Freiburg prekinuo crni niz

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva svakako je gostujući poraz lidera Bayern Münchena od Eintrachta u Frankfurtu 2-1.

Iako je Bayern imao vodstvo golom Miroslava Klosea još iz sedme minute sve do posljednjih trenutaka susreta, nepažnja u odbrani bavarskog giganta dovela je do dvaju primljenih pogodaka u razmaku od samo dvije minute, pa je tako Eintracht golovima Juvhela Tsoimoua i Martina Fenina u 87., odnosno 89. minuti, prekinuo niz od tri uzastopna poraza.

S druge strane Bayern je tako doživio tek treći ovosezonski prvenstveni poraz (sva je tri doživio u gostima), te prvi od 26. septembra prošle godine kada je izgubio od HSV-a 1-0.

Kažimo da je pobjednički gol Fenina, njegov drugi ovosezonski, bio posebno lijep, a zabio ga je iskosa s desne strane s mekih desetak metara udarcem u suprotni kut gola Jorga Butta.

Nogometaši Freiburga prekinuli su na svom travnjaku crni niz od čak 12 utakmica bez pobjede u Bundesligi slavljem nad Mainzom s minimalnih 1-0. Jedini gol za šestu ovosezonsku pobjedu Freiburga zabio je Johannes Flum u 10. minuti.

Werder iz Bremena dva je puta na svom Weserstadionu zaostajao protiv Bochuma, ali je na kraju uspio slaviti supergolom Torstena Fringsa s nekih tridesetak metara. Domaću pobjedu ostvario je i Stuttgart protiv Hannovera (2-0) dvama golovima Rumunja Cipriana Marice, dok su Nürnberg i Hoffenheim podijelili bodove u utakmici bez golova.

Bundesliga, 27. kolo:

Eintracht Frankfurt - Bayern München 2-1 (Tsoumou 87, Fenin 89 / Klose 7) Freiburg - Mainz 1-0 (Flum 10) Nürnberg - Hoffenheim 0-0 Stuttgart - Hannover 2-0 (Marica 36, 54) Werder - Bochum 3-2 (Pizarro 58, Marin 65, Frings 81 / Šestak 14, Dedič 63) Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen (18.30h)

1. Bayern München 27 16 8 3 54-24 +30 56
  2. FC Schalke 04 26 16 6 4 42-20 +22 54
  1. Bayer Leverkusen 26 14 11 1 56-25 +31 53
  2. Werder Bremen 27 12 9 6 54-33 +21 45
  3. Borussia Dortmund 26 13 6 7 43-33 +10 45
  4. Hamburger SV 26 11 10 5 46-30 +16 43
  5. VfB Stuttgart 27 10 8 9 39-35 +4 38
  6. Eintracht Frankfurt 27 10 8 9 35-39 -4 38