36

Poljska: Semir Štilić strijelac u remiju Wisle i Pogona

Semir Štilić
Liga za prvaka u sklopu Ekstraklase Poljske ulazi u samu završnicu. Nakon ukupno 33. kola u najboljoj poziciji nalazi se Lech Poznan.

Lider na tabeli u Poljskoj danas je na domaćem terenu rezultatom 3:0 porazio Slast Wroclaw. Strijelci za pobjedničkim tim u ranoj fazi meča bili su Kownacki i dva puta Pawlowski. Svih 90 minuta na golu Lecha i ovog puta stajao je Jasmin Burić.

Wisla Krakow nije uspjela na domaćem terenu poraziti Pogon. Meč je okončan rezultatom 2:2, a gosti su pogodak za konačnih 2:2 postigli u petoj minuti sudijske nadoknade.

Domaći tim poveo je u samom finišu prvog poluvremena preko reprezentativca BiH Semira Štilića koji je odlično reagovao na povratnu loptu upućenu sa desne strane.

Za izjednačenje rezultata pobrinuo se Fraczczak, da bi novo vodstvo domaćem timu u samom finišu donio Stepinski. Konačnih 2:2 postavio je Murawski duboko u sudijskoj nadoknadi.

Ekstraklasa Poljske:

Gornik – Lechia 0:1 Lech – Slask 3:0 Legia – Jagiellonia 1:0 Wisla Krakow – Pogon 2:2