0

Pogodak Milana Đurića nedovoljan Ceseni na gostovanju u Udinama

Piše: A. D.
Cesena je eliminisana iz Kupa Italije porazom od Udinesea u Udinama rezultatom 4:2 nakon produžetaka.

Gosti su imali vodstvo još od četvrtog minuta, a strijelac je bio naš internacionalac Milan Đurić. Do odlaska na odmor preokret u korist domaćina kreirali su Alan i Fernandes, da bi do kraja utakmice konačnih 2:2 postavio Succi. U produžecima su prolazak među 32 najbolja tima u Kupu Italije Udineseu donijeli Evangelista i Thereau.

Vrijedi spomenuti da je Cesena od 60. minute igrala bez isključenog Volte, kao i to da je Đurić na terenu proveo svih 120 minuta.

Laxalt i Mcedlidze postigli su pogotke za trijumf Empolija nad Genoom na domaćem terenu i plasman među 32 najbolja tima.

U trećem susretu Atalanta je rezultatom 2:0 porazila Avellino, a strijelac oba pogotka bio je Boakye.