41

Pogledajte kako su reprezentativci San Marina proslavili prvi gol u 14 godina

Reprezentacija San Marina je sinoć u okviru grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine poražena od Litvanije rezultatom 2:1, ali su ipak imali razloga za slavlje.

San Marino je od početka bio autsajder u grupi, a nakon osam odigranih utakmica je posljednji i ima samo bod osvojen u remiju 0:0 s Estonijom. Sinoćnji poraz od Litvanije nije nikakvo iznenađenje, no, reprezentativci će dugo pamtiti taj dan. Razlog za to je činjenica da su uspjeli postići prvi gol nakon 14 godina. Posljednji put su pogodili mrežu protivnika 2001. godine.

Strijelac historijskog gola za San Marino je bio Matteo Vitaioli, koji je pogodio iz slobodnog udarca u 55. minuti te izjednačio rezultat na 1:1 nakon što je Litvaniju u 7. minuti u vodstvo doveo Chernykh.

Za pobjedu Litvanaca pogodio je Spalvis u 92. minuti.