1

Podjela bodova na Olimpicu u Torinu, Milan kapitulirao devet minuta prije kraja

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice u Torinu (Foto: EPA)
Milan nije uspio pobjedom zaliječiti poraz iz minulog kola. Tim Pippa Inzaghija večeras je remizirao na gostovanju kod Torina rezultatom 1:1.

Zanimljiv meč ranim pogotkom otvorio je Menez koji je bio precizan iz penala. Igrao se treći minut kada je topovskim udarcem po sredini gola fudbaler Milana svom klubu donio vodstvo.

U 45. minuti De Sciglio je zaradio drugi žuti karton, pa su gosti do kraja igrali sa deset igrača. Brojčanu nadmoć Torino je iskoristio tek u 81. minuti kada je Glik nakon centaršuta Persea pogodio za konačnih 1:1.

Drugi susret igran danas između Sassuola i Udinesea okončan je identičnim rezultatom. Zaza je domaće doveo u vodstvo, a rezultat je u 26. minuti izjednačio Thereau.