Pobjede Širokog Brijega, Slavije i Zvijezde

25.4.2010. u 18:48
0
48
0
Nogometaši Širokog Brijega, Slavije i Zvijezde ostvarili su pobjede u 25. kolu Premijer lige BiH.
Široki Brijeg je na "Pecari" pobijedio pretposljednju ekipu na tabeli Laktaše s 3:0. Strijelci su bili Šilić u 52. minuti iz penala, Varea u 69. i Mišić u 85. minuti. Ovom pobjedom Širokobriježani su zadržali treće mjesto na tabeli.

Slavija je u Lukavici savladala mostarski Velež sa 2:0. Golove su postigli Jovanović (15.) i Oglečevac (66.).

Nogometaši Zvijezde savladali su Sarajevo sa 2:1 golovima Savića u 23. i Hamzića u 84. minuti. Jedini pogodak za Sarajevo postigao je Škoro u 11. minuti.

U subotu su odigrane tri utakmice 25. kola, a pobjede su ostvarili Željezničar, Leotar i Rudar. Željezničar je savladao Modriču 3:0, Rudar je bio bolji od Slobode sa 1:0, dok je Leotar slavio protiv Čelika u Zenici sa 1:0.

Zrinjski je savladao Olimpik rezultatom 3:0, dok je Borac porazio Travnik rezultatom 1:0 i to u sudijskoj nadoknadi.

Rezultati 25. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Čelik - Leotar 0:1 Rudar - Sloboda 1:0 Željezničar - Modriča 3:0
nedjelja: Slavija - Velež 2:0 Široki Brijeg - Laktaši 3:0 Zvijezda - Sarajevo 2:1, Borac - Travnik 1:0 i Zrinjski - Olimpik 3:0

1. Željezničar 25 15 5 5 41:18 50
2. Borac 25 16 2 7 33:20 50
3. Široki Brijeg 25 12 6 7 38:23 42
4. Zrinjski 25 12 6 7 38:25 42
5. Sarajevo 25 11 6 8 31:23 39
6. Velež 25 11 4 10 39:27 37
7. Leotar 25 11 4 10 27:34 37
8. Zvijezda 25 10 3 12 26:37 33