Primera
0

Pobjede Seville i Villarreala

Odigrane su četiri utakmice 31. kola španskog nogometnog prvenstva, sve u sjeni velikog derbija na Santiago Bernabeuu i ogleda Real Madrida i Barcelone.

Sevilla je do druge uzastopne pobjede i 15. ukupne ovosezonske došla na gostovanju kod Malage (2-1) u derbiju španske regije Andaluzije. Golom Felipea Caiceda imala je Malaga prednost od 17. minute, ali je Sevilla u nastavku golovima dvojice stopera, Cale i Loloa uspjela stići do preokreta.

Pobjedu je ostvario i Villarreal, koji je na El Madrigalu pobijedio Sporting Gijon s minimalnih 1-0 golom Diega Godina iz 16. minute. Valladolid našeg Medunjanina odigrao je 0:0 na gostovanju kod Tenerifa. Primera, 31. kolo:

Malaga – Sevilla 1-2 (Caicedo 17 7 Cala 66, Lolo 85)

Tenerife – Valladolid 0-0 Villarreal – Sporting Gijon 1-0 (Godin 16) Xerez – Getafe 0-1 (Rafa 60) Real Madrid – Barcelona (22h)

Redoslijed: 1. Real Madrid 77 (-1), 2. Barcelona 77 (-1), 3. Valencia 56 (-1), 4. Sevilla 51, 5. Mallorca 48 (-1), 6. Villarreal 46...