Pobjede sarajevskih klubova, Zrinjski i Rudar slavili u gostima

0
61
0
Odigrano je prvih šest susreta 3. kola nogometne BH Telecom Premijer lige BiH.
Sarajevski klubovi, Sarajevo, Olimpic i Željezničar upisali su pobjede, baš kao i mostarski Zrinjski koji je slavio na gostovanju kod Travnika, te Rudar koji je u Vrapčićima bio bolji od Veleža. Leotar je na svom terenu savladao ekipu zeničkog Čelika.

Sarajevo je na Koševu opravdalo epitet favorita protiv Gradine te slavilo 3:1. Ipak, nije sve krenulo prema očekivanjima. Gosti su došli u vodstvo u 12. minuti preko Džafića, a Torlak je poravnao na 1:1 u 37. minuti i to je bio rezultat prvog dijela.
U nastavku domaći tim preko Hadžića dolazi do 2:1 u 49. minuti, a konačnih 3:1 iz penala je u 59. minuti postavio Belošević.

Aktuelni prvak BiH Željezničar protutnjao je kroz Gradačac savladavši domaći tim Zvijezde 4:1. Plavi dolaze u vodstvo već u 6. minuti autogolom Selimovića, a Adilović u 43. povisuje na 2:0, što je i rezultat prvog dijela. U nastavku je Svraka postigao još dva gola za goste, u 83. i 90. minuti, a jedini gol za Zvijezdu postigao je Halilović u 85. minuti.

Olimpic je na svom terenu savladao tvrdu ekipu GOŠK-a 1:0, strijelac pobjedonosnog gola bio je Bučan u 65. minuti. Za iznenađenje kola pobrinuo se Rudar iz Prijedora koji je golom Mikića iz 77. minute osvojio sva tri boda u Vrapčićima protiv Veleža. Isti rezultat (0:1) ostvario je Zrinjski na gostovanju kod Travnika, Pehar je pogodio u 43. minuti. Leotar je do pobjede nad Čelikom došao u 88. minuti golom Filipovića.

Preostala dva susreta, Široki Brijeg – Radnik i Borac – Slavija, igraju se od 20, odnosno 20:15 sati.