0

Pobjede Sarajeva i Zrinjskog, Veležu bod u Banjoj Luci

Sarajevo-x.com
Sarajevo - Sloboda (Foto: Fotoservis)
U večernjem terminu trećeg kola nogometne Premijer lige odigrane su tri utakmice. Sarajevo i Zrinjski su zabilježili pobjede, dok su Borac i Velež su remizirali.

Susret Sarajeva i Slobode na stadionu "Asim Ferhatović Hase" je počeo napadima domaće ekipe. Avdić je u nekoliko navrata imao dobru priliku da postigne pogodak, ali golman gostiju uspješno otklanja opasnost.

Sloboda je nakon greške Džakmića imala dobru priliku, ali je odbrana domaće ekipe u zadnji trenutak otklonila opasnost. Najbolji pojedinac na terenu u prvom poluvremenu je bio Damir Kojašević, ovogodišnje pojačanje Sarajeva. Pogotkom defanzivca Sedina Torlaka u 49. minuti Sarajevo dolazi u vodstvo.

U 54. minuti penal za ekipu Sarajeva je izveo Arsenijević i povisio rezultat na 2:0. Nakon nekoliko dobrih prilika "bordo tima", zaprijetila je i Sloboda preko Malkića, ali bezuspješno. U 90. minuti na centaršut Pliske, Jahović postiže treći gol za Sarajevo i postavlja konačan rezultat.

U utakmici između banjalučkog Borca i mostarskog Veleža publika nije dugo čekala na prvi pogodak. Već u 11. minuti za Banjalučane gol postiže Ljubiša Vukelja. Neposredno prije vodećeg gola Borca, gostujući igrač Riad Demić pogađa prečku. Do kraja prvog poluvremena igralo se na sredini terena. Velež je u 62. minuti uspio izjednačiti rezultat i postaviti konačnih 1:1.

U Mostaru su snage odmjerili domaći Zrinjski i Slavija. Slavija je napravila iznenađenje te u 35. minuti povela sa 1:0. Do kraja utakmice Zrinjski je preokrenuo rezultat i slavio 4:2.

Rezultati susreta trećeg kola nogometne Premijer lige BiH:

Zvijezda - Leotar 1:0 Travnik - Željezničar 2:1 Budućnost - Čelik 1:1 Rudar - Drina 1:0 Zrinjski - Slavija 4:2 Sarajevo - Sloboda 3:0 Borac - Velež 1:1

U nedjelju igraju Olimpik - Široki Brijeg.

1. Rudar 3 2 1 0 4:2 7
  2. Željezničar 3 2 0 1 5:2 6
  3. Slavija 3 2 0 1 5:5 6
  4. Zvijezda 3 2 0 1 3:3 6
  5. Velež 2 1 1 0 3:1 4
  6. Borac 3 1 1 1 5:4 4
  7. Čelik 2 1 1 0 3:2 4
  8. Sarajevo 2 1 0 1 4:2 3