Evropska liga, grupe D, E i F
0

VIDEO / Pobjede Rome i Panathinaikosa

U utakmicama 2. kola Evropske lige u grupama D, E, i F najzanimljivije je bilo u Bukureštu gdje je domaći Dinamo poražen od Panathinaikosa 1-0.

Sve do 79. minute mreže su mirovale, kada je Giorgios Karagounis iskoristio gužvu u kaznenom prostoru, najbolje se snašao i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Dinamo u 88. minuti, ali je udarac Claudija Niculescua s bijele tačke otišao kraj lijeve vratnice.

U drugoj utakmici grupe Galatasaray i Sturm su remizirali u Istanbulu 1-1.

U utakmicama grupe D Sporting je ostvario i drugu pobjedu, protiv Herthe u Lisabonu slavio je 1-0 golom Sebastiana Perrucheta Silve, dok su Ventspils i Heerenveen remizirali u utakmici bez golova.

Grupa E dobila je novog lidera tabele. To je engleski Premierligaš Fulham koji je na svom Craven Cottageu slavio s minimalnih 1-0 protiv Basela golom Dannyja Murphyja. I u drugoj utakmici domaćin je odnio sva tri boda pošto je Roma na Olimpicu pobijedila CSKA iz Sofije 2-0.

Evropska liga, 2. kolo:

Grupa D

Sporting Lisabon – Hertha 1-0 (Silva 18) Ventspils – Heerenveen 0-0

Redoslijed: 1. Sporting 6, 2. Ventspils 2, 3. Heerenveen 1, 4. Hertha 1

Grupa E

Roma – CSKA Sofia 2-0 (Chuka 19, Perrotta 23) Fulham – Basel 1-0 (Murphy 57)

Redoslijed: 1. Fulham 4, 2. Basel 3, 3. Roma 3, 4. CSKA Sofia 1

Grupa F

Dinamo Bukurešt – Panathinaikos 0-1 (Karagounis 79) Galatasaray – Sturm Graz 1-1 (Baroš 64 / Beichler 45)

Redoslijed: 1. Galatasaray 4, 2. Panathinaikos 3, 3. Dinamo Bukurešt 3, 4. Sturm 1