Serie A
0

Pobjede Milana i Fiorentine u gostima

Nogometaši Milana su upisali i četvrtu pobjedu u posljednjih pet prvenstvenih ogleda Serije A (uz remi kod Napolija). U nedjeljnom 12. kolu su slavili u Rimu kod Lazija 2-1.

Thiago Silva, 25-godišnji brazilski odbrambeni igrač Milana, zabio je pogotke na obje strane, ali na kraju se važnijim pokazao onaj kojim je otvorena utakmica u Rimu.

U 21. minuti je doveo Milan u vodstvo, a njegov sunarodnjak Pato, inače zaduženiji za pogotke u dresu Milana, povećao je na 2-0 četrnaest minuta kasnije. Iako je u drugom poluvremenu Lazio svim silama napadao i pokušao doći barem do boda, uspjeli su se samo jednom radovati pogotku i to uz pomoć spomenutog Thiaga Silve. Udarac Zaratea je Thiago skrenuo u vlastitu mrežu, no ta pogreška se nije pokazala kobnom.

Ovom pobjedom je Milan preskočio Sampdoriju, te došao već do trećeg mjesta na tabeli, a u ovom kolu je u gostima profitirala i Fiorentina. Ekipa iz Firence je slavila na Friuliju u Udinama kasnim pogotkom Vargasa (84. minuta), te sada imaju 21 bod, baš kao i Sampdorija.

U posljednje vrijeme se dosta problema prilijepilo na Sampdoriju, pa osim otvorenog "rata" navijača i najboljeg tamošnjeg igrača Antonija Cassana, klub niže loše rezultate. Do posljednjih deset minuta su držali 0-0 kod Cagliarija, ali su u završnici primili dva pogotka. Tada više nisu izdržali pritisak domaćina, ali i igrača manje (isključenje Stankevičiusa u 42. minuti).

Siena je upisala novi, osmi poraz u sezoni, te i dalje čvrsto stoji na dnu tabele. Ovom prilikom nisu ništa mogli kod Genoe koja je slavila 4-2. Argentinac Hernan Crespo je s dva pogotka načeo goste, a dokrajčlili su ih Palladino i Floccari.

Serie A, 12. kolo:

Bari - Livorno 1-0 (Allegretti 5)

Bologna - Palermo 3-1 (Zalayeta 42, 49, Di Vaio 90 / Kjaer 45)

Cagliari - Sampdoria 2-0 (Conti 84, Matri 89)

Genoa - Siena 4-2 (Crespo 2, 18, Palladino 35, Floccari 90 / Paolucci 80, Maccarone 82)

Lazio - Milan 1-2 (Thiago Silva 64-ag / Thiago Silva 21, Pato 35)

Parma - Chievo 2-0 (Zaccardo 41, Lanzafame 72)

Udinese - Fiorentina 0-1 (Vargas 84)