Le Championnat
0

Pobjede Marseillea i PSG-a

Ekipe Marseillea i PSG-a bile su uspješne u nedjeljnim dvobojima 25. kola francuskog nogometnog prvenstva.

Marseille je u gostima kod Nancyja pobijedio s 2-1, iako su domaćini poveli u 34. minuti pogotkom Juliena Fereta. Dvostruki strijelac za branitelja naslova bio je Andre Ayew. Prvi je gol zabio u prvoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a pobjednički u 87. minuti.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda tima Didiera Deschampesa, koja će u sljedeća dva kola igrati protiv direktnih konkurenata u borbi za naslov prvaka, kod kuće s Lilleom i u gostima kod Rennesa.

PSG, koji je također u toj utrci, svladao je na svom Parku prinčeva Toulouse s 2-1. Možda je sve moglo biti drukčije, da je Paulo Machado u 17. minuti iskoristio penal za goste. Međutim, pucao je loše i ostalo je 0-0 u tim trenucima. Nakon toga je Sylvain Armand zabio u 28. minuti za 1-0, a Adrian Gunino je autogolom u 38. minuti učvrstio vodstvo domaćina. Za Toulouse je smanjio i konačnih 2-1 postavio Franck Tabanou u 62. minuti.

Večernji derbi odigrat će od 21 sat Lille i Lyon.

Le Championnat, 25. kolo:

Nancy – Marseille 1-2 (Feret 34 / Ayew 45+1, 87) PSG – Toulouse 2-1 (Armand 28, Gunino 38 – ag / Tabanou 62)

Lille – Lyon (21.00)

Tabela: 1. Rennes 46, 2. Lille 45 (-1), 3. Marseille 45, 4. pSG 44, 5. Lyon 41 (-1), 6. Montpellier 38...