Premiership
0

Pobjede Liverpoola i Blackburna

Blackburn je u gostima kod Burnleyja odnio pobjedu 1-0. Pogodak odluke postigao je David Dunn u 20. minuti iz penala.

Blackburn je upisao drugu uzastopnu pobjedu, a Burnley je u zadnjih osam utakmica osvojio samo jedan bod, te je sve bliži preseljenju u drugi razred, budući da na ljestvici zauzima pretposljednje, 19. mjesto sa samo 24 boda.

Liverpool je na Anfieldu bio igrački i rezultatski uvjerljiv protiv Sunderlanda. ''Redsi'' su pobijedili s 3-0, te očuvali nadu za plasman u kvalifikacije Lige prvaka sljedeće sezone.

Dvostruki strijelac protiv Sunderlanda bio je Španjolac Fernando Torres, u 3. i 60. minuti, te na svom kontu sada ima 18 pogodaka ove sezone u Premiershipu. Prvi Torresov pogodak bio je spektakularan. Postigao ga je udarcem s ruba kaznenog prostora, ali sasvim iskosa s lijeve strane, gađajući suprotni kut gostujućeg golmana.

Još jedan gol zabio je odbrambeni igrač Glen Johnson u 32. minuti.

Premiership, 32. kolo (nedjelja):

Liverpool – Sunderland 3-0 (Torres 3, 60, Johnson 32) Burnley – Blackburn 0-1 (Dunn 20 - 11 m)

1. Manchester United 32 23 3 6 76-25 +51 72
  2. Chelsea 32 22 5 5 82-29 +53 71
  3. Arsenal 32 21 5 6 74-34 +40 68
  4. Tottenham 31 17 7 7 57-29 +28 58
  5. Liverpool 32 16 6 10 52-32 +20 54
  6. Manchester City 30 14 11 5 55-39 +16 53
  7. Aston Villa 31 13 12 6 43-32 +11 51
  8. Everton 32 13 10 9 50-42 +8 49