Serie A
0

Pobjede Intera i Sampdorije

Dvije vodeće momčadi talijanskog nogometnog prvenstva, Inter i Sampdoria, upisale su u 9. kolu lake domaće pobjede.

Prva je svoju utakmicu dovršila Sampdoria koja je s 4-1 pobijedila Bolognu.

Odigrala je momčad iz Đenove furiozno prvo poluvrijeme u kojem je postigla sve svoje golove. Dvostruki strijelac za Sampdoriju bio je Daniele Mannini, dok su po jednom suparničku mrežu tresli Giampaolo Pazzini (drugi strijelac lige sa 6 golova, op.a.) i Reto Ziegler.

Jedini gol za Bolognu, koja je od 27. minute igrala s igračem manje (isključen je Marco Di Vaio), postigao je Pabolo Daniel Osvaldo u 17. minuti drugog dijela.

Inter je na San Siru očekivano pobijedio Cataniju 2-1 golovima Sulleyja Muntarija i Wesleyja Sneijdera i tako zadržao vrh ljestvice. Vodio je Inter 2-0 već od 31. minute, a nadu gostima da mogu uzeti barem bod dao je Giuseppe Mascara golom u 83. minuti iz jedanaesterca koji je je prethodno skrivio vratar Julio Cesar nakon prekršaja nad Giavitom Plasmatijem.

Ipak, Catania nije do kraja susreta uspjela ozbiljnije priprijetiti Interovom golu.