Bundesliga
0

Pobjede Bayerna i Borussije Dortmund

Nogometaši Bayerna nastavili su svoj pohod u Bundesligi ove sezone, pa je tako minhenska momčad na domaćem terenu, u susretu 13. kola, pobijedila Hannover sa čak 5-0.

Recimo i da je dortmundska Borussija pobijedila u gostima Mainz 2-1, te je zbog remija u međusobnom ogledu Schalkea i Eintrachta (1-1) skočila na drugo mjesto. No, aktuelni prvaci posljednje dvije sezone, nogometaši Borussije, za Bayernom zaostaju velikih devet bodova.

Bila je ovo prva bundesligaška utakmica Gomeza nakon augusta i druga po povratku (nakon Lige prvaka u Valenciji), a gol je postigao nakon manje od jedne minute provedene na terenu. Gomez je zaključio golijadu na ovom ogledu u Münchenu, a svakako treba podcrtati pogodak i dvije asistencije Tonija Kroosa.

Borussia je pobijedila Mainz u gostima 2-1 i tako je domaćinu nanijela tek drugi domaći poraz ove sezone. Prva su dva pogotka na susretu postignuta u uvodnih deset minuta (Caligiuri u 4. za domaćina, a Reus u 10. za goste), dok je pobjedu Borussiji donio Lewandowski u samom smiraju prvog dijela.

Mainz je u prethodnih šest domaćih utakmica primio samo četiri pogotka, a polovicu od toga u ovih 90 minuta protiv Kloppove ekipa.

Wolfsburg i Werder odigrali su neriješeno 1-1 a u ovom susretu je bilo svega - pogođenih prečki s obje strane, mnogo prilika, nedosuđenih penala, crvenog kartona (gostujući igrač Schmitz u 62.), ali je na kraju završilo bez pobjednika.

Isti rezultat je upisan na susretu Schalkea i Eintrachta, makar je po stvorenim prilikima domaćin trebao uvjerljivo slaviti.

Bundesliga, 13. kolo:

Bayern - Hannover 5-0 (Javi Martinez 3, Kroos 24, Ribery 37, Dante 63, Gomez 67) Mainz - Borussia (D) 1-2 (Caligiuri 4 / Reus 10, Lewandowski 43) Schalke - Eintracht 1-1 (Huntelaar 3 / Aigner 13) Wolfsburg - Werder 1-1 (Dost 64 / Arnautović 35) Greuther Fürth - Nürnberg 0-0

1.  Bayern 13 	11 	1 	1 	38-5 34

1. Borussia (D) 13 7 4 2 28-14 25
  2. Schalke 04 13 7 3 3 23-15 24
  3. Eintracht 13 7 3 3 26-19 24
  4.  Bayer 12 	6 	3 	3 	21-17 21

5. Werder 13 5 3 5 21-19 18
  6. Hannover 13 5 2 6 25-25 17
  7. Mainz 05 13 5 2 6 16-16 17