Serie A
0

Pobjede Atalante i Cagliarija

U utorak su odigrane prve dvije utakmice zaostalog 33. kola talijanske Serije A. U obje su slavile domaće ekipe - Atalanta i Cagliari.

Za obje ekipe su ta tri boda bila iznimno bitna jer su time dodatno pobjegli od zone ispadanja, te sada s daleko većom sigurnošću mogu govoriti da su osigurali i iduće sezone prvoligaški život.

Lakše je pobjedu ugrabio Cagliari koji je na Sardiniji svladao Cataniju 3-0. U 21. minuti je Ribeiro doveo domaćina u vodstvo, a priča je okončana u 79. kada je Čileanac Pinilla pogodio za 2-0. Do kraja je još u sudačkoj nadoknadi strijelac za Cagliari bio Guerrero.

U Bergamu se Atalanta mučila pronaći put od vratiju veronskog Chieva do 72. minute. Tada je poentirao Moralez i bio je to jedini pogodak u devedeset minuta ogleda.

Serie A, 33. kolo:

Atalanta - Chievo 1-0 (Moralez 72) Cagliari - Catania 3-0 (Ribeiro 21, Pinilla 79, Guerrero 90+4)

Redoslijed:

1. Juventus 71 (-1), 2. Milan 68 (-1), 3. Lazio 55 (-1), 4. Udinese 52 (-1), 5. Napoli 51 (-1)..., 8. Catania 46, 9. Atalanta 43 (imala minus od 6 bodova na startu prvenstva), 10. Chievo 43..., 12. Cagliari 41...