White Hart Lane
0

Pobjeda Tottenhama protiv gradskog rivala

Nogometaši Tottenhama uspješno su krenuli u 2011. godinu. U utakmici 21. kola Premiershipa slavili su na svom White Hart Laneu protiv gradskog rivala Fulhama s 1-0.

Tottenham je pogodak odluke postigao u 42. minuti. Van der Vaart je snažno šutirao iz slobodnog udarca iz velike daljine, a Gareth Bale je vješto glavom zahvatio loptu i promijenio joj smjer, od prečke u mrežu.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Spursa u prvenstvu, te treća pobjeda Tottenhama u nizu u međusobnim utakmicama u Premier ligi protiv Fulhama, koji je u nastavku napravio pritisak zbog kojeg su domaći navijači strijepili do kraja, ali ipak nije uspio zabiti gol.

Manchester City je također ostvario treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu. Savladao je kao domaćin Blackpool s 1-0, i to zahvaljujući pogotku Adama Johnsona u 34. minuti. Samo tri minute kasnije, Carlos Tevez propustio je iz penala povećati prednost domaćina. Argentinski napadač šutirao je pokraj gola. Blackpoolu je ovo bilo čak četvrto uzastopno gostovanje u prvenstvu (budući da je imao čak tri odgođene utakmice kao domaćin), a na prethodna tri je osvojio sedam od mogućih devet bodova.

Nakon što su ranije ove sedmice na svom Anfieldu izgubili od Wolverhamptona 1-0, nogometaši Liverpoola su, opet kao domaćini, na jedvite jade pobijedili Bolton s 2-1, i to zahvaljujući pogotku u drugoj minuti sudijske nadoknade. Nakon ubacivanja Stevena Gerrarda s desne strane, loptu je u gužvi Joe Cole iz neposredne blizine gurnuo u mrežu. Možda je pritom bio i u ofsajdu.

Gosti su poveli u 43. minuti kada je pogodak glavom postigao Kevin Davies. Izjednačio je Fernando Torres u 49. minuti vrlo lijepim pogotkom iz voleja, nakon odličnog posluživanja Gerrarda.

Premiership, 21. kolo:

West Bromwich Albion - Manchester United 1-2 (Morrison 14 / Rooney 3, Hernandez 75) Tottenham – Fulham 1-0 (Bale 42) Liverpool - Bolton 2-1 (Torres 49, Cole 90+2 / Davies 43) Manchester City - Blackpool 1-0 (Johnson 34) Stoke City -Everton 2-0 (Jones 23, Jagielka 69 - ag) Sunderland - Blackburn 3-0 (Welbeck 11, Bent 19, Gyan 89) West Ham United - Wolverhampton 2-0 (Zubar 50 – ag, Sears 79) Birmingham – Arsenal (18.30)

1.  Manchester United		19	11	8	0	41-18	+23	41

2.  Manchester City		21	12	5	4	33-16	+17	41

3.  Arsenal		19	11	3	5	39-22	+17	36

4.  Tottenham		20	10	6	4	30-23	+7	36

5.  Chelsea		19	10	4	5	33-15	+18	34

6.  Sunderland		21	7	9	5	24-22	+2	30

7.  Bolton		21	7	8	6	33-28	+5	29

8.  Stoke City		20	8	3	9	25-24	+1	27