0

Pobjeda Slavije, remi u Širokom Brijegu

FENA
Nogometaši Slavije ostvarili su pobjedu nad Slobodom, dok su Široki Brijeg i Olimpik podijelili bodove u posljednje dvije utakmice 23. kola Premijer lige BiH.

Slavija je u Lukavici savladala Slobodu sa 2:1. Strijelci za Slaviju bili su Radovanović (26.) i Regoje (80.), dok je jedini pogodak za Slobodu postigao Smajlović (40.).

Slavija je ovom pobjedom skočila na 11. mjesto, dok je Sloboda pala na 14. poziciju.

Široki Brijeg je u meču s Olimpikom gubio 0:2, ali je golovima u finišu meča uspio poravnati i osvojiti bod.

Gosti iz Sarajeva poveli su u 38. minuti golom Kapića, a na 0:2 povisio je Šaranović u 60. minuti. Širokobriježani su u 87. minuti preko Šilića iz slobodnog udarca smanjili na 1:2, a konačnih 2:2 postavio je Renato u 90. minuti.

Olimpiku je ovo bio četvrti uzastopni remi, a Široki je ovim bodom ponovo došao na treće mjesto.