0

Pobjeda Sarajeva u Bosanskoj Gradišci, Olimpic bolji od Zvijezde

Piše: J. H.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Tim sa Koševa upisao je vrijednu pobjedu nad timom Kozare u Bosanskoj Gradišci od 3:1, dok je Olimpic u Sarajevu bio bolji od Zvijezde (2:0). Travnik je u jednoj dobroj utakmici savladao Slobodu, a Rudar je bio bolji od GOŠK-a. U Trebinju je Leotar savladao Slaviju rezultatom 2:0.

FK Olimpic - NK Zvijezda 2:0

Na Otoci nije bilo izrazitih prilika osim one koju je imao igrač Zvijezde Hamzić u 22. minuti. Lopta je otišla preko gola golmana Olimpica.

Prvu pravu šansu u prvom poluvremenu u gol je pretvorio Muharemović u 41. minuti. Olimpic je na Otoci poveo sa 1:0. Do kraja poluvremena, rezultat se nije mijenjao.

U drugom dijelu utakmice, gosti iz Gradačca bili su nešto konkretniji ali bez šansi za gol. U 66. minuti, Olimpic je imao već dva gola prednosti nad Zvijezdom. ovaj put strijelac za Vukove bio je Regoje. Do kraja utakmice na Otoci rezultat se nije mijenjao. Vrijedna pobjeda Olimpica.

NK Travnik - FK Sloboda 3:0

Na stadionu Pirota u Travniku gostovala je tuzlanska Sloboda. Do 18. minute, Travničani su već imali dva gola prednosti. Strijelac prvog gola bio je Redžepi dok je drugi put mrežu Slobode zatresao Casio.

U 40. minuti Varupa je pokušao ugroziti gol Slobode ali je golman tuzlanskog tima loptu izbacio u korner. Tri minute kasnije, Travničani su riješili utakmicu. Eledin je matirao golmana gostiju za konačnih 3:0.

Travničani su i u nastavku preko Redžepija i Simeunovića prijetili golmanu gotiju, ali je mreža mirovala do kraja utakmice.

FK Rudar Prijedor - GOŠK 3:0

U prvih nekoliko minuta domaći tim imao je blagu inicijativu koju je već u 10. minuti krunisao golom za vodstvo od 1:0. Strijelac je bio Rovčanin. Nakon što su primili gol, gostujući igrači krenuli su odlučnije prema golu Rudara, ali u prvom poluvremenu nisu uspjeli izjednačiti.

U nastavku utakmice Rudar je terensku dominaciju pretvorio u gol. Naime, u 55. minuti, Rastoka je savladao golmana GOŠK-a te povisio vodstvo na 2:0. Na samom kraju utakmice, Tosunović je postavio konačan rezultat od 3:0 za domaći tim.

FK Leotar - FK Slavija 2:0

Na stadionu Police u Trebinju Leotar je već u šestoj minuti postigao gol koji je zbog ofsajda poništen. Međutim, minutu kasnije, nakon greške golmana Dujkovića, domaći su zatresli mrežu Slavije a strijelac je bio Aničić. Jaka kiša počela je padati u Trebinju što je otežavalo igru.

Krajem prvo poluvremena, tačnije u 44. minuti, Leotar je vodio sa 2:0. Strijelac je ponovo bio Aničić na asistenciju Todorovića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjano a vrijedno je napomenuti da je u 83. minuti, Papaz iz gostujućeg tima isključen je nakon grubog starta nad jednom od igrača Leotara.

FK Kozara - FK Sarajevo 1:3

Na otvaranju utakmice u Bosanskoj Gradišci Kozara je krenula nešto ofanzivnije od gostujućeg tima iz Sarajeva. Međutim, tim sa Koševa je poveo u 20. minuti golom Matije Matka.

Ponovo je Matko imao priliku u 29. minuti susreta, ali je slabo šutirao. Nakon toga, Kozara je krenula prema golu Adija Adilovića. Do kraja prvog poluvremena, rezultat je ostao 1:0 za gostujući tim.

U nastavku, Kozara je prijetila ali nisu uspjeli savladati Adilovića sve do 61. minute kad je Lekić natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu Bordo tima.

U 73. minuti Said Husejinović zamijenio je Matiju Matka. Bio je ovo debi bivšeg igrača Werdera za tim s Koševa. Prije toga igru su napustili Krpić i Šćepanović umjesto kojih su ušli Haskić i Husić.

U 78. minuti domaći tim je ostao bez igrača na terenu nakon što je crveni karton dobio Ognjen Matić. Nakon ovog isključenja, Sarajevo je krenulo na sve ili ništa. U 88. minuti, Tatomirović je doveo goste u vodstvo. Ovo je bio njegov prvijenac u timu sa Koševa.

Dvije minute kasnije, Sarajevo je vodilo sa 3:1. Autor trećeg gola bio je Suljić. Bilo je ovo odlično izdanje tima sa Koševa i važni bodovi u borbi za mjesto u evropskim takmičenjima.

HŠK Zrinjski - FK Borac (utakmica u toku)

1. Željezničar 20 14 4 2 40:10 46
  2. Široki Brijeg 20 12 6 2 30:9 42
  3. Sarajevo 21 12 4 5 35:19 40
  4. Borac 20 12 3 5 30:17 39
  5. Olimpic 21 11 4 6 28:15 37
  6. Zrinjski 20 8 9 3 30:22 33
  7. Zvijezda 21 7 6 8 24:24 27
  8. Velež 20 6 8 6 20:20 26