EL, grupe J, K i L
0

Pobjeda PSG-a na Pizjuanu

Francuski PSG pobijedio je u Sevilli istoimenog domaćina s 1-0 u 1. kolu Evropske lige u grupi J.

Brazilski 29-godišnji veznjak Nene razveselio je Parižane pogotkom u 76. minuti utakmice. I u drugoj utakmici ove grupe su slavili gosti, odnosno dortmundska Borussia u ukrajinskom Ljivu kod Karpatija. Bilo je 4-3 za goste, koji su u 27. minuti poveli s 2-0, samo da bi ukrajinska ekipa napravila preokret i s tri uzastopna pogotka došla do prednosti 3-2, nakon što je u 78. minuti poentirao Kožanov. No, Barrios je u 87. minuti izjednačio, a Götze je svojim drugim pogotkom na utakmici, u drugoj minuti sudijske nadoknade, ipak osigurao sva tri boda za "žuto-crne".

Liverpool je na Anfieldu nadigrao i zasluženo pobijedio bukureštansku Steauu s 4-1 u K grupi. Joe Cole zabio je već u 1. minuti za vodstvo domaćina, ali je u 13. minuti izjednačio Tanase. Dva pogotka za "redse" u nastavku je zabio 21-godišnji Francuski napadač David N'Gog, u 55. minuti iz penala i u 1. minuti sudijskog dodatka iz igre, a u strijelce se upisao i Brazilac Lucas u 81. minuti. Gerrard i Torres nisu konkurirali za sastav Liverpoola, a Carragher je cijelu utakmicu odgledao s klupe. U istoj grupi, nizozemski Utrecht je iznenađujuće remizirao u gostima kod Napolija u ogledu bez golova.

Bešiktaš je teškom mukom u Istanbulu svladao bugarski CSKA 1-0 u dvoboju grupe L, i to zahvaljujući pogotku Ernsta u 90. minuti. Uvjerljivi domaćin u ovoj grupi bio je Porto, koji je slavio s 3-0 protiv bečkog Rapida.

Evropska liga, 1. kolo:

Grupa J:

Karpatij Ljviv – Borussia 3-4 (D) (Golodjuk 44, Kopolovec 52 Kožanov 78/ Şahin 12, Götze 27, 90, Barrios 87) Sevilla – PSG 0-1 (Nene 76)

Grupa K:

Liverpool – Steaua 4-1 (Cole 1, N`Gog 55 – 11 m, 90+1, Lucas 81 / Tanase 13) Napoli – Utrecht 0-0