Serie A
2

Pobjeda Milana u Bologni, tri pogotka Pazzinija

Pazzini je bio zvijezda večeri (Foto: AFP)
Nakon što je Torino s 3-0 pobijedio Pescaru, u drugoj subotnjoj utakmici 2. kola talijanske Serije A Milan je u Bologni pobijedio s 3-1. Junak utakmice bio je Giampaolo Pazzini...

Ovaj povremeni talijanski reprezentativac je ovog ljeta zamijenio Inter s Milanom i vrlo brzo se pokazao odličnom investicijom aktualnog talijanskog doprvaka. Naime, Pazzini je bio strijelac sva tri pogotka u Bologni.

No, Milan je unatoč visokih 3-1 sretno došao do pobjede. Domaćin je bio bolja ekipa, stvarao je više prilika za gol, ali su Pazzini i nespretni domaći golman Agliardi bili krivci za poraz Bologne.

Prva dva pogotka, na obje strane, su postignuta iz jedanaesteraca i to u prvom dijelu, a Bologna je u nastavku sve do 77. minute bila daleko opasnija. No, tada je grdno pogriješio domaći golman Agliardi ispustivši loptu koja je bila sigurno u njegovom naručju. Pazzini je spremno dočekao poklon, a domaćina je pokopao novim golom u 85. minuti.

Serie A, 2. kolo:

Bologna - Milan 1-3 (Diamanti 42-11m / Pazzini 16-11m, 77, 85) Torino - Pescara 3-0 (Sgrigna 34, Brighi 58, Bianchi 62)

Redoslijed: 1. Inter 3 (-1), 2. Napoli 3 (-1), 3. Chievo 3 (-1), 4. Genoa 3 (-1), 5. Juventus 3 (-1), 6. Milan 3...