0

Pobjeda Liverpoola nad Manchester Unitedom

FENA
Nogometaši Liverpoola pobijedili su Manchester United na Old Trafordu rezultatom 4:1 u 29. kolu Premier lige i tako su se vratili u utrku za titulu.

"Redsi" sada imaju četiri boda manje i utakmicu više od Uniteda. Domaći su došli u vođstvo pogotkom Cristiana Ronalda iz penala u 23. minutu, izjednačio je Fernando Tores pet minuta kasnije, a preokret je kompletirao Steven Gerard iz penala u 44. minutu. Fabio Aurelio postigao je treći gol za Liverpool u 77. minutu, a Andrea Dosena je u finišu postavio konačnih 4:1.

Tragičar susreta bio je srpski reprezentativac Nemanja Vidić, koji je napravio kardinalnu grešku kod izjednačujućeg gola gostiju i dobio je crveni karton neposredno pred treći pogodak.