Premijer liga BiH
0

FOTO / Pobjeda Kozare, Slavija tone

Piše: E. Isanović
U posljednje tri utakmice 8. kola Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: Kozara – Leotar 1:0 , GOŠK – Zrinjski 0:0 i Slavija – Rudar Prijedor 1:1.

Kozara – Leotar 1:0

Domaći su prije ovoga susreta bili na posljednjem mjestu. Težili su da pobijede tim iz Trebinja i da se približe luci spasa. Treba napomenuti da je za prvog šefa stuke tima iz Bosanske Gradiške prije nekoliko dana imenovan Vlado Jagodić, selektor mlade reprezentacije BiH.

Detalj s utakmice Slavija - Rudar (Foto: Fotoservis)
Već u 3.minuti sjajna prilika za Kozaru. Kovačević dobro šutira iz slobodnog udarca, ali golman Milenković brani. Međutim gosti su u posljednjim trenucima prvog dijela pogodili stativu. Rezultatom 0:0 završeno je prvih 45 minuta.

U nastavku domaći nastavljaju ofanzivno. U 52. minuti Mujić je pogodio prečku. Osam minuta kasnije Spasojević je imao odličnu priliku, ali je odbrana Leotara loptu izbacila u korner. Bunker gostiju konačno je probijen u 76. minuti kada je Spasojević glavom poentirao za 1:0. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Ovim trijumfom Kozara je pobjega sa dna tabele.

GOŠK – Zrinjski 0:0

Novajlija u u Premijer ligi BiH je u posljednje dvije utakmice osvojio četiri boda. Uspješnu seriju željeli su nastaviti i protiv Zrinjskog. No, prvu ozbiljniju priliku imaju gosti u 24. minuti preko Bekića koji je bio neprecizan.

Utakmica Slavija - Rudar (Foto: Fotoservis)
Mostarci su do kraja prvog dijela imali nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao. U drugih 45 minuta Zrinjski je imao terensku incijativu, ali je ostalo nepopularnih 0:0.

Slavija – Rudar Prijedor 1:1

Crnu seriju poraza Slavija je prekinula u dvoboju sa Rudarom iz Prijedora. Prvu priliku bulježimo u 15. minuti, ali je Sadiković loše šutirao. Isti igrač je u 25. minuti doveo Slaviju u vodstvo od 1:0. Postigao je lijep pogodak sa 25 metara. Vodstvom tima iz Istočnog Sarajeva otišlo se na odmor. Zbog povrede igru je u 63. minuti napustio strijelac jedinog pogotka. Gosti su poravnali u 75. minuti preko Ramića i ostavili Slaviju na samom dnu.

Rezultati osmog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota: Velež - Travnik 4:1 Sloboda - Olimpic 1:4 Čelik - Zvijezda 2:1 Sarajevo - Široki Brijeg 0:1 Borac - Željezničar 0:1 - prekid

nedjelja: GOŠK - Zrinjski 0:0 Kozara - Leotar 1:0

Slavija - Rudar 1:1

1. Široki Brijeg 8 6 1 1 15:3 19
  2. Sarajevo 8 5 1 2 19:7 16
  3. Borac 7 5 1 1 14:6 16
  4. Velež 8 4 2 2 11:6 14
  5. Zrinjski 8 3 3 2 17:13 12
  6. Željezničar 7 3 2 2 11:8 11