4

Pobjeda Hoffenheima nad Nurnbergom, Salihović strijelac

Sejad Salihović
U 31. kolu Bundeslige ekipa Hoffenheima je na svom terenu pobijedila Nurnberg rezultatom 2:1, a na listu strijelaca se upisao bh. reprezentativac Sejad Salihović.

Hoffenheim je bolju igru krunisao pogotom već u 11. minuti, a strijelac je nakon asistencija Johnsona bio Weis.

Drugi pogodak za domaće je nakon udarca glavom postigao bh. reprezentativac Sejad Salihović u 20. minuti utakmice i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice je Hoffenheim nastavio stvarati prilike pred golom Nurnberga, a posebno aktivni su bili Weis, Johnson i Firmino. Ipak, igrala se 58. minuta kada je nakon dosuđenog jedanaesterca gol za Nurnberg postigao Simons. Dvije minute kasnije su gosti mogli do izjednačenja, ali je Polter bio neprecizan. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 2:1 za Hoffenheim.

Recimo i da je Stuttgart našeg Vedada Ibiševića poražen na gostovanju kod Augsburga rezultatom 3:0. Za domaće su pogodili Molders u 61.,De Jong u 83. i Won Ji u 85. minuti utakmice. Popularni Vedo je odigrao svih 90. minuta za Švabe.

Bayern je golom Shaqirija u 35. minuti savladao Freiburg za koji je svih 90. minuta odigrao bh. reprezentativac Mensur Mujdža.

Bundesliga, 31. kolo:

Augsburg - Stuttgart 3:0 (Mölders 61, De Jong 83, Ji 86) Bayer - Werder 1:0 (Kießling 35) Bayern - Freiburg 1:0 (Shaqiri 35) Hoffenheim - Nürnberg 2:1 (Weis 11, Salihović 19 / Simons 58) Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 3:1 (Arnold 34, Olić 61, Diego 75 / Mlapa 52)

1. Bayern München 31 27 3 1 90-14 +76 84
  2. Borussia Dortmund 30 18 7 5 74-35 +39 61
  3. Bayer Leverkusen 31 16 8 7 59-38 +21 56
  4. Schalke 04 30 13 7 10 50-46 +4 46
  5. Freiburg 31 12 9 10 40-37 +3 45
  6. Eintracht Frankfurt 30 13 6 11 43-42 +1 45
  7. Borussia Mönchengladbach 31 11 11 9 38-42 -4 44
  8. HSV 30 13 5 12 36-46 -10 44