Četvrtfinale Evropske lige
0

VIDEO / Pobjeda Fulhama nad Wolfsburgom 2:1

Totalsport/Sarajevo-x.com
Ekipa njemačkog Wolfsburga naših reprezentativaca Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića poražena je s 2:1 na gostovanju kod engleskog Fulhama u prvoj utakmici četvrtfinala Evropske lige.

Londonski je klub na svome travnjaku osigurao pobjedu u tvrdoj utakmici u kojoj se sve bitno dogodilo u drugom poluvremenu. Bobby Zamora je u 59. minuti udarcem lijevom nogom s oko petnaestak metara savladao Diega Benaglija. Samo četiri minute kasnije Zamora je asistirao Damienu Duffu za 2-0, ali Fulham nije uspio sačuvati veliku prednost.

U 89. minuti je nakon ubacivanja bosanskohercegovačkog reprezentativca Zvjezdana Misimovića s desne strane precizan je bio Alexander Madlung. Misimović je, kao i Edin Džeko, na terenu proveo svih 90 minuta.

Rezultati prvih četvrtfinalnih utakmica nogometne Evropske lige:

Hamburger SV - Standard Liege 2:1 (2:1) Fulham - Wolfsburg 2:1 (0:0) Benfica Lizbona - Liverpool 2:1 (0:1) Valencia - Atletico Madrid 2:2 (0:0)