Premiership
0

Pobjeda Cityja kod West Hama

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Upton Parku domaći West Ham s 3-1 u ogledu 17. kola engleskog prvenstva.

City je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto s 32 boda, koliko ima i Arsenal, uz utakmicu manje. Manchester United s 31 bodom ima dva susreta manje, a četvrti je Chelsea s 30 bodova i utakmicom manje.

Manchester City je do druge uzastopne pobjede u prvenstvu stigao bez svog argentinskog kapitena Carlosa Teveza, koji nije imao pravo nastupa protiv bivšeg kluba zbog suspenzije.

Gosti su zasluženo poveli u 30. minuti kada je Yaya Toure svladao Roberta Greena, a onda je golman West Hama bio autor autogola u 73. minuti. Nakon udarca Yaye Tourea se lopta odbila od stative u Greenova leđa, a potom u mrežu. Adam Johnson, koji je u 61. minuti zamijenio Marija Balotellija, izbjegao je u 81. minuti zamku ofsajda, zaobišao Greena i poslao loptu u praznu mrežu, a počasni gol za ''čekićare'' zabio je James Tomkins u 89. minuti.

Aston Villa je prekinula niz od tri poraza domaćom pobjedom protiv West Bromwicha 2-1. Everton i Wigan, odnosno Fulham i Sunderland, igrali su utakmice bez golova, a iznenađenje je priredio Blackpool gostujućom pobjedom kod Stokea 1-0. Stokeu je to bio prvi poraz nakon pet utakmica u kojima su osvojili 11 od mogućih 15 bodova.

Premiership, 17. kolo: West Ham – Manchester City 1-3 (Tomkins 89 / Toure 30, Green 73 – ag, Johnson 81)Aston Villa – West Bromwich 2-1 (Downing 25, Heskey 80 / Scharner 89)Everton – Wigan 0-0Fulham – Sunderland 0-0Stoke – Blackpool 0-1 (Campbell 48)Newcastle – Liverpool (18.30)Redoslijed: 1. Arsenal 32 (-1), 2. Manchester City 32, 3. Manchester United 31 (-2), 4. Chelsea 30 (-1), 5. Tottenham 26 (-1).