Primera
0

Pobjeda Barcelone u Bilbau

Nogometaši Barcelone pobijedili su u Bilbau domaći Athletic s 3-1 u ogledu 5. kola španskog nogometnog prvenstva.

Drugo poluvrijeme bilo je znatno sadržajnije od prvog, uostalom, sva četiri pogotka pala su u nastavku, a dva od njih u samoj završnici. Iz prvog poluvremena najvažnije je spomenuti da je Athletic već od 34. minute igrao s igračem manje, jer je tada Amorebieta dobio direktan crveni karton zbog starta nad Iniestom.

Barcelona je povela u 55. minuti iz akcije koju je pokrenuo Iniesta, nastavio Villa, a Seydou Keita je finim prizemnim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu domaćeg golmana Iraizoza. Na 2-0 povisio je Xavi u 74. minuti udarcem s dvadesetak metara, a lopta se pritom malo i odbila od jednog domaćeg igrača.

David Villa u 87. minuti je dobio direktan crveni karton zbog udaranja suparničkog igrača bez lopte, a dvije minute kasnije domaćin je smanjio prednost španskog prvaka. Udarac Javia Martineza glavom Valdes je uspio odbraniti, no, lopte se dokopao De Marcos koji je poslužio Gabilonda, a ovaj je bez problema iz neposredne blizine gurnuo loptu u mrežu.

Domaći su nakon toga, nošeni hukom s tribina, krenuli svim snagama u napad, a Barcelona je krenula u kontru ''tri na dva''. Pedro je poslužio Busquetsa, koji je snažnim udarcem s desetak metara postavio konačnih 1-3.

Barcelona je s ovom pobjedom skočila na drugo mjesto na tabeli s 12 bodova, jednim manje od vodeće Valencije, ali i jednim više od najvećeg rivala Reala.

Primera, 5. kolo:

Levante – Real Madrid 0-0 Sporting Gijon – Valencia 0-2 (Topal 7, Soldado 10) Athletic Bilbao – Barcelona 1- 3 (Gabilondo 89 / Keita 55, Xavi 74, Busquets 90+1)

1. Valencia 5 4 1 0 9-3 +6 13
  2. Barcelona 5 4 0 1 9-4 +5 12
  3. Real Madrid 5 3 2 0 6-1 +5 11
  4. Villarreal 4 3 0 1 7-2 +5 9
  5. Sevilla 4 2 2 0 7-3 +4 8
  1. Atletico Madrid 4 2 1 1 8-4 +4 7
  2. Athletic 5 2 1 2 8-7 +1 7
  3. Malaga 4 2 0 2 9-8 +1 6