Primera
0

Pobjeda Barcelone, povreda Messija

Nakon četiri sezone posta nogometaši Barcelone pobjednički (2-1) se vraćaju s gostovanja kod Atletico Madrida. Ovaj put, međutim, trijumf bi mogao biti vrlo skup.

U sudačkoj nadoknadi pretposljednjeg dvoboja trećeg kola Primere pri neopreznom startu češkog odbrambenog igrača domaće ekipe Tomaša Ujfalušija moguće je da se teže povrijedio Lionel Messi. Uz bolne je grimase i previjajući se iznesen s terena. U pitanju je povreda desnog skočnog zgloba, koji je, nakon što su Barcelonini doktori skinuli kopačku, vidno otekao.

"Svi smo tužni zbog Leove povrede. Ipak, doktori su na prvu procjenu eliminirali mogućnost prijeloma. Ostaje nam pričekati sutrašnje preglede kako bi se ustanovila stvarna ozbiljnost povrede" rekao je nakon utakmice trener Barcelone Josep Guardiola.

Messi je inače bio strijelac prvog gola za Barcelonu u 2-1 pobjedi Katalonaca na Vicente Calderonu. Dogodilo se to u 13. minuti. Nakon što je Raul Garcia u 25. izjednačio na 1-1, stoper Pique je pobjednički pogodak postigao u 32. minuti.

Igrač utakmice bio je mladi Atleticov golman David De Gea, koji je Barceloninim napadačima, posebno Davidu Villi, skinuo nekoliko vrlo teških udaraca.

Pri prekršaju nad Messijem u drugoj minuti sudačke nadoknade Atleticov Čeh Ujfaluši zaradio je drugi,isključujući žuti karton.

Primera, 3. kolo:

Hercules – Valencia 1-2 (Trezeguet 43-11m / Mata 2, Hernandez 23) Levante – Villarreal 1-2 (Caicedo 90 / Nilmar 16, 42) Racing – Zaragoza 2-0 (Henrique 76, Ariel 90) Atletico – Barcelona 1-2 (Garcia 25 / Messi 13, Pique 32) Malaga – Sevilla (21.00)

1. Valencia CF 3 3 0 0 6-2 +4 9
  1. Real Madrid CF 3 2 1 0 3-1 +2 7
  2. Club Atlético de Madrid 3 2 0 1 7-3 +4 6
  3. Villarreal CF 3 2 0 1 6-2 +4 6
  4. FC Barcelona 3 2 0 1 5-3 +2 6
  5. RCD Espanyol 3 2 0 1 4-5 -1 6
  6. Sevilla FC 2 1 1 0 4-1 +3 4
  7. Athletic Club 3 1 1 1 4-4 0 4