Ramsey srušio Man. United
0

VIDEO / Pobjeda Arsenala vratila Chelsea u igru za titulu

Nogometaši Arsenala pobijedili su u velikom derbiju 35. kola engleskog Premiershipa vodeći Manchester United s 1-0 i tako napravili veliku uslugu Chelseaju koji se približio "crvenim vragovima" na samo tri boda.

Do kraja su još tri kola, a već u sljedećem će se na Old Traffordu sresti upravo Manchester United i Chelsea. Londončani se eventualnom pobjedom imaju prilike potpuno izjednačiti s timom Alexa Fergusona i učiniti završna dva kola krajnje dramatičnima.

Pobjednika nedjeljnog dvoboja na Emiratesu odlučio je 20-godišnji Velšanin Aaron Ramsey pogotkom u 56. minuti. Asistirao mu je nakon prodora s desne strane Robin van Persie kojeg nije uspio zaustaviti Patrice Evra. Pokušao se Ferguson dokopati barem boda uvođenjem Dimitra Berbatova i Michaela Owena u napad, ali "vragovi" nisu uspjeli slomiti odbranu domaćih. Najbolju je priliku u 77. minuti imao Nani, ali je s lijeve strane nakon dodavanja Waynea Rooneyja pucao tačno u Wojciecha Szczesnyja.

Treba spomenuti i da sudija Chris Foy u 32. minuti propustio dosuditi jedanaesterac za Arsenal nakon što je kapiten gostiju Nemanja Vidić očito rukom izbacio loptu ispred Van Persieja u vlastitom kaznenom prostoru. Nastavljeni su tako teški propusti ovaj vikend, nakon što su u subotnjoj pobjedi Chelseaja nad Tottenhamom (2-1) sudije priznali oba gola Ancelottijevoj ekipi iako kod prvog lopta nije prešla crtu, a drugi je postignut iz ofsajda.

szólj hozzá: A1-0M

Premiership, 35. kolo:

Arsenal – Manchester United 1-0 (Ramsey 56) Liverpool – Newcastle 3-0 (Rodriguez 10, Kuyt 59 - 11 m, Suarez 65)

Birmingham – Wolverhampton 1-1 (Larsson 27 / Fletcher 7 - 11 m)

1. Manchester United 35 21 10 4 71-33 +38 73
  2. Chelsea 35 21 7 7 66-28 +38 70
  3. Arsenal 35 19 10 6 68-36 +32 67
  4. Manchester City 33 17 8 8 51-30 +21 59
  5. Liverpool 35 16 7 12 54-39 +15 55
  6. Tottenham Hotspur 34 14 13 7 50-43 +7 55
  7. Everton 35 11 15 9 48-43 +5 48