Pobjeda Arsenala protiv Fenera u Istanbulu, Austria slavila na Maksimiru

0
44
0
Detalj sa utakmice Fenerbahce - Arsenal (Foto: AFP)
Večeras je odigrano preostalih pet prvih susreta playoffa Lige prvaka. Austria iz Beča je pobijedila ekipu Dinama u Zagrebu, Arsenal je savladao Fenerbahce u Istanbulu, Basel je slavio na gostovanju kod Ludogoreca, a Schalke i PAOK, kao i Steaua i Legia, odigrali su neriješeno.
Dinamo Zagreb - Austria Wien 0:2

U prvom poluvremenu utakmice na Maksimiru bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova. U ekipi Dinama neprecizni su bili Zvonko Pamić u 6., Junior Fernandes u 41., El Arabi Soudani u 42. i Ivo Pinto u 43. minuti. Svoje šanse su na drugoj strani propustili James Holland u 16. i Daniel Royer u 33. minuti utakmice.

Početkom drugog poluvremena je El Arabi Soudani u nekoliko navrata bio u dobroj poziciji za gol, ali nije pogodio. Također, neprecizan je u dresu Austrije bio James Holland. Bivšeg nogometaša FK Sarajevo, a sadašnjeg člana zagrebačkog Dinama, Saida Husejinovića, u 62. minuti je zamijenio Sammir. U istoj je minuti Arijan Ademi propustio izglednu priliku za vodstvo Dinama. Nakon promašaja Fernandeza pred golom Austrije, uslijedila je kazna. Ekipa iz Beča je povela u 68. minuti golom Marina Leovca.

Domaći su ostali bez jednog igrača u 72. minuti, jer je Ante Rukavina dobio crveni karton. Samo tri minute kasnije je Austria povisila rezultat na 2:0, a strijelac je bio Marko Stanković. To je ujedno bio konačan rezultat ove utakmice. Dinamu će biti veoma teško da nadoknadi zaostatak u revanšu, dok Austria ima lijepu šansu da se nađe u grupnoj fazi Lige prvaka.

Fenerbahce - Arsenal 0:3

Iako se mnogo očekivalo od Fenerbahcea, Arsenal je taj koji je bio dominantniji kada je riječ o prilikama za gol u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 0:0. U redovima topnika su šanse propustili Theo Walcott, Santi Cazorla, Olivier Giroud i Aaron Ramsey. Igrači Fenerbahcea nisu uputili niti jedan udarac ka golu Arsenala.

Arsenal je svoju nadmoć napokon pretvorio u pogodak u 52. minuti utakmice, nakon što je mrežu domaćih zatresao Kieran Gibbs. Topnici su nastavili s dobrom igrom, a drugi gol su postigli u 65. minuti preko Aarona Ramseyja. Treći gol Arsenala je djelo Oliviera Girouda iz 78. minute, koji je pogodio iz jedanaesterca. Tim rezultatom je završena utakmica u Istanbulu, a Arsenal je napravio sjajan rezultat uoči revanša u Londonu.

Ludogorec - Basel 2:4

Prošlogodišnji polufinalist Evropske lige, švicarski prvak Basel, poveo je protiv Ludogoreca u 12. minuti golom Mohameda Salaha nakon asistencije Fabiana Freija. Domaći su se brzo oporavili od šoka zbog primljenog gola, pa su nakon nekoliko propuštenih prilika uspjeli izjednačiti golom Marcelinha. Njemu je u 23. minuti asistirao Roman Bezjak. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Potpuni preokret se dogodio početkom drugog poluvremena, kada je vodstvo Ludogorecu u 51. minuti dionio Ivan Stoyanov. Međutim, slavlje domaćih je trajalo samo deset minuta, jer je Mohamed Salah postigao svoj drugi pogodak na utakmici nakon asistencije Marcela Diaza i postavio rezultat na 2:2. Novi preokret rezultata se dogodio u 65. minuti, kada je Basel poveo sa 3:2 golom kojeg je postigao Giovanni Sio, a asistenciju je upisao Calentin Stocker. Četvrti gol za švicarsku ekipu je iz penala postigao Fabian Schar u 85. minuti i tako postavio konačan rezultat ovog susreta. Basel je pobijedio ekipu Ludogoreca rezultatom 4:2 i veoma je blizu plasmana u grupnu fazu Lige prvaka.

Schalke - PAOK 1:1

Schalke je u utakmicu s PAOK-om ušao kao veliki favorit. Njemačka ekipa je na svojoj Veltins-Areni povela u 32. minuti golom Jeffersona Farfana. Asistenciju je upisao Adam Szalai. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 u korist Schalkea.

Domaći su i u drugom poluvremenu bili bolji protivnik na terenu, ali je PAOK ipak stigao do izjednačenja i to u 74. minuti golom Miroslava Stocha. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Schalke će, ukoliko želi opravdati očekivanja, morati pružiti besprijekornu pratiju u revanšu u Grčkoj. PAOK je u ovoj utakmici pokazao da nije ekipa koja se smije potcijeniti. Može li do podviga na svom terenu i plasmana u Ligu prvaka, ostaje da se vidi.

Steaua - Legia 1:1

Steaua je u prvom poluvremenu imala nešto više prilika u odnosu na Legiju, a jednu od njih je rumunska ekipa iskoristila i pretvorila u vodstvo. Dogodilo se to u 34. minuti kada je pogodio Federico Piovaccari nakon asistencije Alexandrua Bourceanua. Domaći su na odmor otišli s jednim golom prednosti.

Početkom drugog poluvremena je Legia napravila dvije prilike za pogodak, a jednu je u 53. minuti iskoristio Jakub Kosecki i izjednačio rezultat na 1:1. Tim rezultatom je utakmica i završena. Sigurno je da će u revanšu u Poljskoj biti neizvjesno.