14

Pobjeda Arsenala protiv Evertona, Bešić igrao 77 minuta

U 27. kolu engleske Premierlige Arsenal je bio domaćin Evertonu. Topnici su pobijedili rezultatom 2:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga na Emiratesu publika je vidjela nekoliko poluprilika na obje strane, a među njima i šut bh. reprezentativca i člana Evertona Muhameda Bešića, koji je u 16. minuti šutirao preko gola.

Prvu veliku priliku je Arsenal imao u 27. minuti, ali ubačaj Sancheza nije iskoristio Giroud. Njegov udarac glavom je završio pored gola. Ipak, napadač Arsenala se iskupio u 39. minuti utakmice kada je nakon kornera primio loptu i poslao je u mrežu Evertona za vodstvo Topnika od 1:0. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice je se nastavila igra slična onoj iz prvog poluvremena, sa mnogo tempa, ali bez mnogo pravih šansi. Lukaku je u 66. minuti uputio udarac iz šesnaesterca, koji je odbranio golman Arsenala Ospina. Pet minuta kasnije je pokušao i Lennon, ali se ponovo istakao Ospina.

Bešić je napustio igru u 77. minuti susreta, a zamijenio ga je Naismith.

Konačnih 2:0 za Arsenal protiv Evertona postavio je Rosicky u 90. minuti utakmice.