37

Playoff Evropske lige: Maccabi Haifa pobijedio Astru, 90 minuta za Cocalića

Edin Cocalić
Izraelski predstavnik u playoffu Evropske lige, Maccabi Haifa, pobijedio je rumunsku Astru rezultatom 2:0.

Maccabi je poveo u 30. minuti golom Raya iz slobodnog udarca. Isti je igrač imao dobru priliku za drugi gol, ali je u 41. minuti promašio jedanaesterac. Ipak, gol za sigurno vodstvo Haife je postignut u 61. minuti, a strijelac je bio Turgman. Bio je to ujedno i konačan rezultat ovog susreta.

Maccabi Haifa je na svom terenu ostvario veoma povoljan rezultat uoči revanša u Rumuniji. Bh. nogometaš Edin Cocalić je na poziciji stopera u pobjedničkoj ekipi odigrao cijeli susret.

Ostali rezultati prvih utakmica playoffa Evropske lige

Aktobe - Dynamo Kiev 2:3 Din. Tbilisi - Tottenham Hotspur 0:5 FK Karabakh - Eintracht Frankfurt 0:2 Jablonec - Real Betis 1:2 Kuban Krasnodar - Feyenoord 1:0

Atromitos - AZ Alkmaar 1:3 FC Minsk - Standard Liege 0:2 Maccabi Haifa - Astra Giurgiu 2:0 Esbjerg fB - Saint Etienne 4:3 Molde - Rubin Kazan 0:2 Nomme JK Kalju - Dnipro 1:3 Salzburg - Zalgiris Vilnius 5:0 St.Gallen - Spartak Moscow 1:1 Kukesi -Trabzonspor 0:2