S dva igrača manje
6

VIDEO / Pjanićeva Roma u produžecima savladala Fiorentinu

U okviru Kupa Italije večeras je tim Miralema Pjanića AS Roma na gostovanju kod Fiorentine slavio rezultatom 0:1. Gol je postigao Mattia Destro u 97. minuti, a asisitirao mu je naš Pjanić.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić pokazao je odličnu igru i imao nekoliko prilika. Do lopte dolazi u 13. minuti, ali njegovo šutiranje prema golu nije bilo precizno. U 43. minuti dobio je žuti karton, no to ga nije spriječilo da ponovo pokuša doći do pogotka.

Iako mu to nije pošlo za rukom u 44. i 67. minuti, pomogao je da njegov tim dođe do jedinog večerašnjeg gola kada je u produžecima dodao loptu svom saigraču Destru koji pogađa protivničku mrežu.

Pjanić je napustio igru u 101. minuti.

Njegov tim ostao je s dva igrača manje kada u 117. minuti Rodrigo Taddei i u 120. Dodo dobijaju crvene kartone, no Roma je uspjela sačuvati svoju mrežu i okončati utakmicu rezultatom 0:1 u svoju korist.