15

Pjanić upisao asistenciju u pobjedi Juventusa protiv Tottenhama 2:1

(Foto: EPA)
Juventus je u drugom kolu International Champions Cupa u Melbourneu savladao Tottenham sa 2:1.

Juve je došao u vodstvo u 5. minuti, kada je Dybala pogodio na Pereyrinu asistenciju.

Na 2:0 povećao je Benatia na asistenciju našeg reprezentativca Miralema Pjanića.

Početkom drugog poluvremena naš reprezentativac se mogao upisati u listu strijelaca. Hernanes je sjajno uposlio Pjanića koji je izašao sam na golmana Vorma, ali je ljevom nogom šutirao preko gola.

Pjanić je teren napustio u 66. minuti kada ga je zamijenio Parodi, a samo minutu kasnije Tottenham je smanjio nakon kontranapada na 2:1 preko Lamele.

U prvom meču u Australiji Juventus je izgubio od Melbourne Victoryja nakon izvođenja penala sa ukupnih 3:4.