0

VIDEO / Pjanić strijelac i asistent u pobjedi Rome nad ekipom Leccea

Sarajevo-x.com
Miralem Pjanić (Foto: Reuters)
Nogometaši Rome, u 12. kolu Serie A, savladali su na domaćem terenu Lecce rezultatom 2:1. Strijelac prvog pogotka bio je naš reprezentativac Miralem Pjanić, a upravo on je asistirao za drugi pogodak.

Miralem Pjanić je postigao gol u 25. minuti igre nakon fantastične akcije Rome u kojoj su igrači rimskog kluba razmijenili desetak pasova. Naš reprezentativac je učestvovao u akciji, a zatim je krunisao golom sa svega nekoliko metara.

Roma je povisila vodstvo u 54. minuti, a strijelac, na asistenciju Pjanića, bio je Fernando Gago.

Opalio je bivši Realov defenzivni vezista izdaleka, s više od 20 metara, a njegov je udarac odsjeo u samom desnom donjem uglu nemoćnog Lecceovog golmana. Kao i Pjaniću, bio mu je to prvijenac u elitnom razredu talijanskog nogometa.

Gost su uspjeli smanjiti rezultat u 61. minuti pogotkom Carlosa Grossmullera.

Romi je ostvarena pobjeda bila peta ovosezonska, a Pjanić je zamijenjen u 72. minuti.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/820b6a8c6affd9b9d61eeb1ef90dff4a"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/820b6a8c6affd9b9d61eeb1ef90dff4a" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" ></EMBED></OBJECT>

Rezultati 12. kola:

subota:

Inter - Cagliari 2:1 Fiorentina - AC Milan 0:0 Napoli - Lazio 0:0

nedjelja:

Bologna - Cesena 0:1

Catania - Chievo 1:2 Genoa - Novara 1:0 Juventus - Palermo 3:0 Parma - Udinese 2:0 Siena - Atalanta 2:2 AS Roma - Lecce 2:1

1. Juventus 10 6 4 0 18:7 22
  2. Lazio 11 6 4 1 16:8 22
  1. Milan 11 6 3 2 23:14 21
  2. Udinese 11 6 3 2 13:6 21
  3. Roma 11 5 2 4 15:12 17
  4. Palermo 11 5 1 5 14:15 16
  5. Napoli 10 4 3 3 13:7 15
  6. Genoa 10 4 3 3 14:12 15