24

Pjanić centralna figura u trijumfu Rome, remi Sampdorije i Intera

(Foto: EPA)
Četvrtu pobjedu sezone ostvario je tim Rome na gostovanju u Palermu. Vučica je tako vodećim klubovima na tabeli prišla na svega bod zaostatka uz istina jedan odigrani meč više.

Rimljani su danas trijumfovali rezultatom 4:2. Posao je završen sa svega 28 minuta, a centralna figura bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić. Mali Princ u strijelce se upisao već u drugoj minuti. Dvanaest minuta kasnije Pjaniću je pripala uloga asistenta, a pogodak za 0:2 postigao je Florenzi.

Pitanje pobjednika riješio je Gervinho pogotkom u 28. minuti. U nastavku susreta poraz domaćina ublažili su Giraldino i Gonzalez, da bi konačnih 2:4 u sudijskoj nadoknadi svojim drugim golom postavio Gervinho.

Derbi kola između Sampdorije i Intera okončan je neriješenim rezultatom 1:1. Jedini pogodak za domaćina postigao je Muriel u šestoj minuti drugog poluvremena, dok je u nastavku izjednačio Ivan Perišić. Vrijedi spomenuti još jednu odličnu partiju Ervina Zukanovića u domaćem timu.

Minimalnim rezultatom do pobjede je došao tim Empolija nad Sassuolom, dok su Udinese i Genoa remizirali rezultatom 1:1.