39

Pjanić asistirao u pobjedi Rome u gostima kod Sassuola

U prvoj utakmici 23. kola Serie A Sassuolo je dočekao Romu, a Rimljani su slavili s 2:0.

Prvi gol je viđen na samom početku susreta, tačnije u 11. minuti.

Miralem Pjanić je asistirao Mohamedu Salahu, koji je pogodio mrežu nemoćnog Consiglija.

U veoma uzbudljivom meču vidjeli smo mnogo prilika, a domaćin je pred sam kraj imao veliku priliku za izjednačenje.

U 87. minuti Radja Nainggolan je skrivio jedanaesterac i dobio drugi žuti karton.

Domenico Berardi je preuzeo odgovornost, no pogodio je prečku i propustio priliku da donese bod svojoj ekipi.

Kao što to obično biva, kazna je ubrzo stigla. U četvrtoj minuti sudijske nadoknade El Shaarawy je pogodio za konačnih 2:0.

U redovima Vučice Pjanić je igrao do 62. minute, kada ga je zamijenio Vainqueur, dok je Ervin Zukanović odigrao odlično čitav meč.