31.8.2009. u 15:45
0
0
0
U derbiju šestog kola paragvajske nogometne lige Cerro Porteno je pobijedio Olimpiju iz Asunciona 1-0. Pobjednici su završili dvoboj s devetoricom, poraženi s osmoricom igrača.
Osim petorice isključenih nogometaša, kraj utakmice na svom mjestu nisu dočekali treneri obje ekipe, dok je jedan igrač pogođen tupim predmetom s tribina, poslije čega je utakmica izvjesno vrijeme bila prekinuta.

Domaćini u ovom dvoboju, inače aktuelni paragvajski prvaci, zaradili su prvi crveni karton već u sedmoj minuti (Torren). Njihov argentinski trener Pedro Troglio, nekad saigrač Maradoni u reprezentaciji, isključen je već u desetoj minuti, i to zahvaljujući reakciji nakon što je njegova ekipa povela.

A poveli su domaći autogolom Darija Caballera, igrača koji je na samom početku utakmice pogođen u glavu tupim predmetom, od čega je zaradio posjekotinu. Liječnici Olimpije ipak su ga uspjeli osposobiti za igru.

Bolje da nisu. Katastrofalno je poslijepodne nastavio u 44. minuti. Bio je kolovođa kolektivne tuče te je isključen zajedno sa suparničkim igračem Claudijem Vargasom.

Kasnije je još isključen gostujući nogometaš Oswaldo Vizcarrondo, i to nakon drugoga žutog kartona. Konačno, domaći kapiten Britez morao je pod tuš u 70. minuti.

Gosti, iako su dominirali, nisu uspjeli završiti “clasico” remijem.

U međuvremenu je, sasvim iznerviran, isključen i trener Olimpije Carlos Kiese.

- Sudac Carlos Torres pokazao je da nema ono što treba sucu "clasica": petlje! - rekao je nakon završetka dvoboja Kiese. Bila je to prva pobjeda Cerra ove sezone nakon četiri uzastopna remija. Imaju sedam bodova. Olimpia je u vodstvu s 12.