11

Petarda eksplodirala blizu golmana Lyona, meč otkazan

Utakmica između Metza i Lyona u okviru 16. kola Ligue 1 otkazana je u 30. minuti nakon što je petarda eksplodirala pored golmana Anthonyja Lopesa iz Lyona.

Metz je poveo golom Heina u 28. minuti, a onda je krenulo navijačko ludilo koje niko normalan ne želi vidjeti na stadionima. Dok je ukazivana pomoć golmanu Lopesu neko je sa tribina bacio petardu koja je pala i eksplodirala pored Lopesa.

Igrači oba tima su burno reagovali i upozoravali navijače da prestanu sa izgredima, a prilikom eksplozije bol je osjetio i doktor koji je ukazivao pomoć golmanu.

Incident je rezultirao prekidom meča koji je trajao više od 45 minuta i na kraju je odlučeno da meč bude otkazan.

Golman Lopes je odveden u bolnicu gdje mu je ukazana pomoć.

Iz Lyona ne znaju da li će meč biti ponovljen ili će se njima upisati tri boda iako je Metz vodio sa 1:0.