10

Pet pogodaka na Vicente Calderonu, Barcelona prvi polufinalist Kupa kralja

Piše: A. D.
Barcelona prvi polufinalista Kupa Kralja (Foto: EPA)
Sjajan meč na Vicente Calderonu publici su podarili Atletico Madrid i Barcelona u četvrtfinalu Kupa kralja.

Pobjedom rezultatom 3:2 nakon prošlosedmičnih 1:0 Barcelona je ostvarila plasman u polufinale ovog takmičenja.

Atletico je u prvom napadu došao u vodstvo, a slično kao na nedavnoj utakmici protiv Reala pogodio je povratnik među Jorgandžije Fernando Torres.

Sedam minuta kasnije lijepu akciju Barcelone u gol je pretvorio Neymar nakon dodavanja Suareza.

Novo vodstvo domaćinu je u 30. minuti donio Garcia iz penala koji je izborio Juanfran nakon što ga je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Javier Mascherano.

Barceloni je ovog puta za izjednačenje trebalo osam minuta. Nakon kornera sa desne strane vlastitu mrežu nespretno je pogodio Miranda.

Tri minute kasnije još jedna lijepa akcija gostujućih igrača koju u treći gol pretvara Neymar. Prethodno ga je lijepo uposlio Jordi Alba.

Atletico je kraj utakmice dočekao sa devet igrača. Prvo je direktan crveni karton u 45. minuti zaradio Gabi, da bi u finišu drugu javnu opomenu zaradio i Suarez.