20

Persepolis ide u drugi krug, Avdukić branio 90 minuta

Piše: E. Isanović
Asmir Avdukić
Iranski Persepolis, gdje je trener golmana Enver Lugušić, danas je u okviru 6. kola azijske Lige prvaka u gostima savladao Al Shabab 3:1 i tako osigurao plasman u drugi krug ovog takmičenja.

Bh. internacionalac Asmir Avdukić svih 90. minuta bio je među stativama Persepolisa i odlično je odradio svoj posao. Inače, domaće je u 8. minuti u vodstvo doveo Mohammed. Poravnao je najbolji strijelac tima iz Irana Zayed u 43.minuti.

U drugom poluvremenu klub iz Teherana postiže još dva pogotka. Prvo je Pooladi u 53. goste doveo u vodstvo od 2:1, da bi konačan rezultat postavio Badamaki u 90. minuti.

Ovom pobjedom Persepolis je obezbijedio drugo mjesto u grupi D. Na prvom mjestu završit će Al Hilal. Izabranici Mustafe Denizlija će tako 23. maja igrati protiv Al Itihada u gostima u okviru drugog kruga najelitnijeg azijskog takmičenja.