Le Championnat
0

Pastore startao i donio pobjedu PSG-u

U 4. kolu Francuske nogometne lige prvi je puta susret za PSG započelo skupo pojačanje, Argentinac Javier Pastore, i s dvije asistencije odlučio pobjednika.

Na gostovanju kod Toulousa ekipa iz Pariza je od 39. minute bila u rezultatskom minusu, jer je Capoue udarcem glavom nakon kornera doveo domaćine u vodstvo.

No, u nastavku Pastore je prvo u 56. minuti asistirao Gameiru za poravnanje, da bi u finišu susreta krasnim dodavanjem kroz noge protivničkog braniča idealno uposlio Erdinga koji zabija za 2-1. Tačku na i u sudijskoj nadoknadi postavio je Menez..

Le Championnat, 4. kolo, rezultati:

Rennes – Caen 3-2 (Boukari 5, Kembo-Ekoko 41, Mangane 45 / Heurtaux 58, Bulot 61) Sochaux – St. Etienne 2-1 (Boudebouz 6, 42-11m / Aubameyang 35) Toulouse – PSG 1-3 (Capoue 39 / Gameiro 56, Erding 89, Menez 90+3)