Izbacili Anderlecht
0

Partizan nakon penala u Ligi prvaka

Sarajevo-x.com
Nogometaši beogradskog Partizana ostvarili su plasman u grupe Lige prvaka. Do velikog rezultata došli su boljim izvođenjem penala večeras protiv belgijskog Anderlechta (3:2).

"Crno-bijeli" su nakon remija u prvoj utakmici u Beogradu (2:2) imali 2:0 protiv Anderlechta, no Belgijanci su u posljednih pola sata uspjeli izjednačiti i otići u produžetke.

Beograđani su do 2:0 stigli golovima Clea, koji je pogađao u 15. i 53. minuti. Kad se činilo da su Belgijanci u nokautu, Lukaku je u 64. minuti smanjio na 1:2. "Suhim listom" s 20-ak metara golčinu je u 72. minuti postigao Gillet, te tako Anderlecht vratio na rezultat koji su imali i u Beogradu (2:2).

Čist gol poništen je Anderlechtu u 75. minuti, budući da se Lukaku nije našao u ofsajdu u trenutku kad je poslao loptu u mrežu. Do isteka regularnih 90 minuta rezultat se nije promijenio pa su se igrali produžeci. Ni tu se rezultat nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca u kojima je sretnija bila ekipa iz Beograda (3:2).

Produžetke su igrali i Sampdorija i Werder, budući da su Talijani uspjeli vratiti onih 1:3 iz prvog susreta.

Dvostruki strijelac bio je Pazzini koji je u posljednjim minutama prve utakmice u Njemačkoj postigao gol nade za Sampdoriju. Večeras je pogađao u 8. i 13 minuti. Na 3:0 je u 85. minuti povisio Cassano, koji je asistirao kod prvog gola Pazziniju.

No, stvari je na početak vratio Rosenberg u posljednjim trenucima susreta smanjivši na 3:1, te se pristupilo produžecima. Tu su uspješniji bili Nijemci, kojima je Pizzaro golom u 100. minuti donio prolaz dalje.

Hapoel iz Tel Aviva, te Braga i Basel prve su ekipe koje su se (bez produžetaka) iz kvalifikacija plasirale u grupnu fazu ovosezonske Lige prvaka.

Hapoelu je nakon pobjede u Beču (2:3) večeras sasvim bio dovoljan remi protiv Salzburga. Austrijska ekipa povela je zahvaljujući autogolu Da Silve u 43. minuti, no do kraja nisu uspjeli postići i drugi pogodak koji bi ih vodio dalje. Ako već nisu oni pogodili, učinio je to Zahavi, izjednačivši za konačnih 1:1 u posljednjim trenucima susreta.

Veliko iznenađenje napravila je Braga, izbacivši Sevillu. Nakon pobjede na svom terenu (1:0), Portugalci su slavili i u Sevilli, s nevjerovatnih 3:4.

Matheus im je donio prednost u 31. minuti, pa se rezultatom 0:1 otišlo na odmor. Lima je u 58. minuti povisio na 0:2, a samo dvije minute kasnije Luis Fabiano je smanjio na 1:2. U 84. minuti Navas je pogodio za 2:2, ali je Lima do kraja, u 85. i 90. minuti, s još dva gola ostvario hat-trick, te potopio Špance. Poraz je potom ublažio Kanoute, što je slaba utjeha favorizovanoj ekipi Seville. Basel je pregazio Sheriffa s 3:0, nakon što su u prvoj utakmici na svom terenu ostvarili prednost od 1:0.

Večeras su za Švicarce pogodili Streller u 74. minuti, te Frei u 80. i 87. minuti.

Sheriff je od 77. minute igrao s desetoricom nakon što je drugi žuti karton zaradio Tarkhnishvili.

Liga prvaka, 4. pretkolo, revanš utakmice:

Sevilla - Braga 3-4, prva utakmica 0-1 (Luis Fabiano 60, Navas 84, Kanoute 90 / Matheus 30, Lima 58, 85, 90) Hapoel Tel Aviv - Red Bull Salzburg 1-1, 3-2 (Zahavi 90 / Douglas 42-ag) Sheriff - Basel 0-3, 0-1 (Streller 74, Frei 80, 87) Sampdoria - Werder 3-2, 1-3 (Pazzini 8, 13, Cassano 85 - Rosenberg 90, Pizzaro 100) Anderlecht - Partizan 2-2, 2-2 (penalima 2-3) (Lukaku 64, Gillet 72 - Cleo 15, 53)