0

Parma ruši historijske klupske rekorde

U ponedjeljak su nogometaši Parme propustili uzeti tri domaća boda protiv Fiorentine, u utakmici 25. kola talijanske Serije A.
Prvotimci Parme (Foto: EPA)
Parma je imala vodstvo (2-1) i igrača više, ali sjajno izvedeni slobodni udarac Matiasa Fernandeza u 85. minuti odnio je dva boda Parmi i postavio konačnih 2-2.

Uprkos remiju Parma je tim rezultatom oborila vlastiti historijski rekord. Bila je to trinaesta prvenstvena utakmica u kojoj Parma nije poražena, što je najduži takav niz kluba iz Parme. U tom razdoblju, od početka novembra prošle godine, Parma je upisala šest pobjeda.

Ipak, jedan je niz stao. Kolumbijac Cuadrado je pred kraj prvog dijela izjednačio na 1-1, čime je Parma primili pogodak poslije čak 385 prvenstvenih minuta.

No, zato Antonio Cassano, strijelac prvog gola za Parmu, voli davati golove klubu iz Firence. To mu je bio 103. pogodak u Seriji A u karijeri, a Fiorentininu je mrežu pogodio deveti put. Nijednom klubu nije dao više pogodaka.