Prijateljska
0

Paragvaj - Sjeverna Koreja 1-0

Nogometna reprezentacije Paragvaja pobijedila je Sjevernu Koreju 1-0 u pripremnom dvoboju za Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi odigranoj u švicarskom Nyonu...

Jedini gol na utakmici postigao je napadač Manchester Cityja Roque Santa Cruz u 86. minuti utakmice iz jedanaesterca, koji je prethodno skrivio Nam Song Chol igranjem rukom u kaznenom prostoru.

U prvom je poluvremenu Sjeverna Koreja bila bolji protivnik, a najveću je priliku promašio je Choe Kum Chol u 35. minuti kada je iz neposredne blizine pucao visoko preko gola. Paragvaj je bio bolja momčad u nastavku, a u 60. i 67. minuti dva puta su njegovi igrači uzdrmali okvir gola.

Paragvaj se na Svjetskom prvenstvu nalazi u skupini F zajedno s braniteljem naslova Italijom, te Slovačkom i Novim Zelandom. Sjeverna Koreja smještena je u skupinu G zajedno s Brazilom, Obalom Bjelokosti i Portugalom.

Paragvaj sljedeću pripremnu utakmicu igra 25. svibnja protiv Irske, dok će Sjeverna Koreja isti dan odmjeriti snage s Grčkom.