Copa America
0

VIDEO / Paragvaj i Ekvador bez pobjednika

Obje utakmice 1. kola u grupi B 43. izdanja Copa Americe koje se održava u Argentini završile su bez golova. Nakon Brazila i Venezuele 0-0 su odigrali i nogometaši Paragvaja i Ekvadora u Santa Feu.

Paragvaj je bio aktivniji pred suparničkim golom i imao je bolje prilike, ali četvrtfinalisti SP-a u Južnoafričkoj Republici nisu pronašli načina kako savladati inspiriranog ekvadorskog golmana Marcela Elizagu. Posebno je Paragvaj prijetio u otvarajućih dvadeset minuta kada su prilike propustili Edgar Barreto i Nestor Ortigoza. Ipak, najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Ekvador. Nanizao je Christian Benitez u 28. minuti trojicu paragvajskih odbrambenih igrača, da bi se onda odlučio na driblanje suparničkog golmana Justa Villara koji mu je nogom uspio izbiti loptu.

U drugom dijelu Paragvaj je ponovo bio nešto bolja ekipa, dobre prilike su imali Marcelo Estigarribia i Roque Santa Cruz, ali mreže se nisu tresle.

U 2. kolu Paragvaj će odmjeriti snage s braniteljem naslova Brazilom, a Ekvador s Venezuelom.