Serie A
0

VIDEO / Palermo slavio na Olimpicu protiv Rome

Nogometaši Rome napravili su veliki korak unazad prema ostvarenju svog cilja, a to je plasman iduće sezone u Ligu prvaka. U prvoj utakmici 33. kola talijanske Serije A Palermo je slavio na Olimpicu 3-2.

Prva tri mjesta na tabeli osiguravaju direktan odlazak u Ligu prvaka, a četvrto mjesto u kvalifikacije. Roma je, s odigranom utakmicom više, udaljena od četvrtog mjesta četiri boda, a tamo je baš njihov mrski gradski rival Lazio.

Roma je vodila od 20. minute protiv Palerma kada je pogodak postigao Francesco Totti uspješno izvevši jedanaesterac. No, istom mjerom je uzvratio Pinilla u 43. minuti, da bi završnica ogleda pripala Hernandezu, igraču gostiju. On je u 84. i 89. postigao dva pogotka za 3-1, a Crnogorac Vučinić je u sudijskoj nadoknadi samo uspio smanjiti rezultat na konačnih 3-2.

Serie A, 33. kolo:

Roma - Palermo 2-3 (Totti 20-11m, Vučinić 90 / Pinilla 43-11m, Hernandez 84, 89)

Redoslijed: 1. Milan 68 (-1), 2. Napoli 65 (-1), 3. Inter 63 (-1), 4. Lazio 57 (-1), 5. Udinese 56 (-1), 6. Roma 53..., 8. Palermo 50.