Serie A
0

Palermo nanio prvi poraz Juventusu

Trener Palermovih nogometaša Walter Zenga na najbolji je mogući način odgovorio svima koji ga smjenjuju. Njegova je momčad u posljednjoj utakmici 7. kola Serije A pobijedila favorizirani Juventus 2-0...

Bila je ovo tek druga pobjeda Palerma u dosadašnjem dijelu talijanskog nogometnog prvenstva u koju je Zengina momčad ušla s velikim i glasnim najavama o pohodu na sam tron ljestvice. Start nije bio iz snova, a temelji za dobar nastavak udareni remijima protiv Rome (3-3) i Lazija (1-1) osnaženi su pobjedom protiv torinske “stare dame”, do sada jedine neporažene momčadi Apeninskoga poluotoka.

Sve je ove nedjelje vuklo na stranu domaćina koji je u svojim prilikama bio sigurniji, a i konkretniji.

Prvi je mrežu Gianluigija Buffona zatresao Edinson Cavani, a bilo je to u 37. minuti utakmice, nakon što je iskoristio nesmotrenost i gubitak lopte Felipea Mela. Bio je to treći prvenstveni pogodak za urugvajskog napadača, na čiji se trud samo pet minuta kasnije ovosezonski prvijencem nadovezao Fabio Simplicio. Brazilac je gol postigao nakon Miccolijeva slobodnog udarca.

Talijansko nogometno prvenstvo nastavlja se utakmicama 8. kola koje su na rasporedu 17. i 18. oktobra.

Serie A, 7. kolo:

Palermo – Juventus 2-0 (Cavani 37, Simplicio 42) Atalanta – Milan 1-1(Tiribocchi 21 / Ronaldinho 83)

Bologna – Genoa 1-3 (Di Vaio 85 - 11m / Kharja 11-11m, Sculli 25, Zapater 90) Cagliari – Chievo 1-2 (Matri 38 / Marcolini 41, 70) Fiorentina – Lazio 0-0 Roma – Napoli 2-1 (Totti 37, 53 / Lavezzi 25) Sampdoria – Parma 1-1 (Pazzini 23 / Galloppa 30) Siena – Livorno 0-0