Bundesliga
0

Pad Herthe u Mönchengladbachu

Da nisu u prvom kolu prosuli vodstvo 3-0 protiv Bochuma (završilo je 3-3), danas bi nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha s prvakom Wolfsburgom dijelili prvo mjesto Bundeslige.

Borussija je na svom terenu, u ogledu 2. kola, pobijedila berlinsku Herthu 2-1 i tako sada imaju četiri boda koja ih stavljaju na diobu drugog mjesta ljestvice.

Opet je Borussija imala problema sačuvati prednost. Pogocima Nizozemca Roela Brouwersa i Francuza Karima Matmoura su vodili 2-0, ali je Srbin Gojko Kačar u 53. minuti smanjio (samo minutu nakon što je Borussija povisila na 2-0), te je do kraja Hertha mogla i izjednačiti. Domaćin se ipak obranio, te na kraju proslavio premijernu pobjedu u novoj sezoni.

Drugo kolo će kompletirati nogometaši Schalkea i Bochuma čija utakmica u Gelsenkirchenu započinje u 17.30 sati.